Історія кафедри пропедевтики педіатрії

Кафедра пропедевтики педіатрії  Харківського національного медичного університету була створена у 2023 р., шляхом об’єднання кафедр пропедевтики педіатрії №1 (заснованої в 1952 р.) та пропедевтики педіатрії №2 (заснованої 2 січня 1892 р.).

Першим завідувачем кафедри став проф. С.Я. Шаферштейн. Під його керівництвом були отримані суттєві здобутки щодо вивчення функціонального стану печінки при ревматизмі у дітей, розроблені нові принци лікування дітей раннього віку, хворих на пневмонію.

Протягом 50 – 90-х років ХХ століття кафедру очолювали видатні професори та науковці нашого університету: Г.Ф. Доброгаєва, В.С. Приходько, В.М. Коломенський, О.І. Безкоровайна. Під їх керівництвом було захищено 9 докторських та 61 кандидатська дисертаційна роботи, опубліковано 13 монографій, більш ніж 500 наукових робіт, отримано 15 авторських свідоцтв, написано розділ підручника «Дитячі хвороби».

У 2003 р. кафедру очолила д.мед.н., професор Тетяна Володимирівна Фролова.

Професор Т.В. Фролова є автором та співавтором більш ніж 190 наукових робіт у фахових виданнях України та країн дальнього зарубіжжя, з них 12 робіт у наукових виданнях , що входять до міжнародних науково-метричних баз Scopus і Web of Science, 16 державних патентів України на корисну модель, 2 державних патента України на винахід та 3 авторських свідоцтва, 22 науково-методичні рекомендації на рівні МОЗ України та 30 навчальних посібників для студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, в тому числі – 6 англійською мовою.

Проф. Фролова Т.В. є дійсним членом Асоціації педіатрів України, Американської асоціації педіатрів, Міжнародної асоціації медичної елементології, Міжнародної асоціації охорони здоров’я підлітків, Міжнародної організації підтримки грудного вигодовування, Східно-Української академії педіатрії, Української асоціації остеопорозу, Європейської асоціації з вивчення вітаміну D. У 2017 р. проф. Фролову Т.В. було обрано головою східного регіону Українського відділення Європейської асоціації з вивчення вітаміну D, є членом редколегії Східноєвропейського журналу внутрішньої та сімейної медицини.

З 2000 по 2022 рр. Тетяна Володимирівна виконувала обов’язки вченого секретаря спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 ім. Л.Т. Малої при ХНМУ.

Проф. Фролова Т.В. нагороджена Почесною грамотою та Подякою МОЗ України, Подякою ректора ХНМУ та Почесною грамотою ХНМУ. У 2021 р. за багаторічну працю у сфері науки їй присуджено почесне звання Заслужений діяч науки і техніки України.