Про нас
З 1995 р. кафедрою керує д-р мед. наук, професор Володимир Іванович Старіков – онкохірург вищої категорії, автор 267 наукових праць. Співробітники кафедри, які мають 7 вищих фахових категорій, виконують оперативні втручання усіх видів складності, консультують близько 2000 хворих з різною онкологічною патологією. Професор та доценти проводять щотижнево обходи у відділеннях клінік.
На кафедрі навчаються бакалаври I–IV курсів, студенти IV, V та VI курсів усіх медичних факультетів, у т. ч. іноземні. Викладання ведеться українською та англійською мовами.
вул. Пушкінська, 82, м. Харків
вул. Шпейєра, м. Харків
вул. Лісопарківська, 4, м. Харків
- Історія кафедри
- Освітній процес
- Наукова робота
- Лікувальна робота
- Міжнародна діяльність
- Післядипломна освіта
Кафедра онкології була заснована 19 червня 1974 р. на базі Харківського обласного клінічного онкологічного диспансеру. Першим її завідувачем був доцент Прохор Іванович Костя, а першими асистентами – канд. мед. наук В. С. Волошин та канд. мед. наук Б. Б. Возніцин.
З 1985 до 1988 р. кафедру очолював д-р мед. наук, проф. Віктор Миколайович Якушев. У 1988 р. кафедру перенесли на базу Харківського науково-дослідного інституту медичної радіології МОЗ України. Того ж року її трансформовано в курс онкології при кафедрі рентгенології, яку очолював д-р мед. наук, проф. Микола Іванович Пилипенко. Відновили кафедру онкології у листопаді 1994 р. У лютому 1995 р. її завідувачем був обраний д-р мед. наук, професор Володимир Іванович Старіков.
На кафедрі вивчаються дисципліни «Онкологія», «Хірургія з дитячою хірургією та онкологією», «Онкологія та паліативна медицина», «Онкологія та хірургія», «Онкологія з оцінкою результатів досліджень», «Хірургія», у т.ч. «Онкологія та нейрохірургія», «Онкологія та радіаційна медицина». При підготовці здобувачів освіти широко використовуються сучасні методи навчання. У 2021 р. до навчального процесу на кафедрі впроваджено технології моделювання клінічних ситуації, що дозволяє студентам опановувати практичні навички з предмету «Онкологія» з більшою ефективністю.
Практична підготовка здобувачів освіти відбувається на клінічних базах (перелічити клінічні бази із зазначенням відділень та ін.).
На кафедрі створено 5 підручників, 8 навчальних посібників, 18 методичних рекомендацій.
Проводиться післядипломна підготовка фахівців.
Співробітники кафедри щорічно публікують статті у виданнях України та міжнародних, зокрема у виданнях баз Scopus та Web of science.
Наукові інтереси кафедри – комплексне лікування хворих з онкологічною патологією.
Наукова продукція кафедри: співробітники кафедри є співавторами національних підручників з предметів «Онкологія» та «Хірургія», монографій та наукових робіт.
Лікувальна робота кафедри здійснюється на клінічних базах ДУ «Інститут медичної радіології та онкології ім. С.П. Григор’єва НАМН України» у КНП «Обласний центр онкології» та ННМК «Університетська клініка» ХНМУ. Ці заклади оснащені новітнім устаткуванням, що дозволяє проводити сучасне лікування пацієнтам з онкопатологією будь-якої складності. На базах є устаткування для променевої діагностики та терапії, виконання усіх типів сучасних мінінвазивних втручань. Бази кафедри є водночас основними локаціями надання високотехнологічної онкологічної медичної допомоги населенню міста та області.
Співробітники кафедри є активними членами українських та міжнародних медичних асоціацій (спілки онкологів України, європейської спілки онкологів, європейської спілки онкохірургів тощо).
Працівники кафедри беруть активну участь у конференціях та конгресах за кордоном, проходять стажування у провідних клініках Європи та Азії.
Кафедра бере участь у проведенні циклів тематичного удосконалення для здобувачів післядипломної освіти.
1) керівник студентського гуртка – ас. А. Ю. Гаврилов;
2) формат проведення – zoom або на кафедрі;
3) графік проведення – щомісяця;
4) напрями роботи – комбіноване лікування пухлин органів грудної клітки, черевної порожнини та заочеревинного простору;
5) студентські конференції – студенти-гуртківці презентують дані наукової роботи на заходах міста, країни та за кордоном (у період пандемії – онлайн).