Вшанування пам'яті героїв Крут

28.01.2022

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути відбувся бій українських бійців з більшовицькими військами, які намагалися захопити столицю Української народної республіки. Невелика кількість українських бійців, серед яких було багато студентів та гімназистів, не змогла надовго стримати переважаючі сили більшовиків, але назавжди набула слави борців за незалежність нашої держави.

До відзначення річниці цієї події долучилися студенти і співробітники ХНМУ. На кафедрі суспільних наук було проведено навчально-меморіальну сесію, присвячену подіям під Крутами у контексті подій Української революції 1917-1921 рр. та показано участь у цих подіях Валентина Дмитровича Отамановського, у майбутньому професора Харківського медичного інституту. Центр медичного краєзнавства ХНМУ ім. В.Д. Отамановського підготував історичну довідку у соцмережах та продемонстрував літературу, присвячену героям Крут, які працювали в Харківському медичному інституті. Також зі студентами було здійснено перегляд документального фільму «Крути. 1918» з наступним обговоренням.