Співпраця Наукової бібліотеки з колегами Кембриджського університету

17.01.2023

16 січня відбулася перша зустріч керівництва Наукової бібліотеки ХНМУ та Медичної бібліотеки Кембриджського університету. Медичну бібліотеку (Кембридж) представила керівниця Айла Кун (Isla Kuhn), Наукову бібліотеку ХНМУ – директорка Ірина Киричок. Організувала зустріч в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків Марина Білоножко.

Бібліотекарі представили основні напрямки своєї роботи. Пані Ірина зазначила, що з початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну освітній і науковий процеси повністю перейшли у дистанційний формат, тому гострим постало питання забезпечення віддаленого доступу до ресурсів, у першу чергу освітніх. Пані Айла висловилась про готовність надати необхідну допомогу. Заступниця директорки НБ Тетяна Павленко поцікавилася можливостями функцій «вбудованого бібліотекаря» (embedded librarian) на платформі Moodle, кураторкою якої є Айла Кун.

Після взаємного ознайомлення із сайтами бібліотек учасники відзначили, що є цікаві напрямки співпраці обох бібліотек. Ірина Киричок запропонувала провести онлайн-зустріч разом зі студентами-медиками Кембриджського університету та нашого вишу, про що попередньо домовилася з головою студентського самоврядування ХНМУ Ганною Мороз.

Зустріч пройшла в атмосфері відкритості, розуміння і готовності до співпраці двох бібліотек.