Співпраця ХНМУ та Handicap International

19 червня 2024 р. до Харківського національного медичного університету завітала делегація від гуманітарної організації “Handicap International – Humanity and Inclusion”. Університет з метою обговорення важливих питань щодо впровадження технології 3D друку у сфері протезування та ортезування відвідали менеджер проєкту Еліс Белліот та технічний спеціаліст з протезування та ортезування Олександр Кузнецов.

Основною темою зустрічі стало обговорення отримання допомоги від організації – 3D принтера та супутніх матеріалів для забезпечення високоякісного навчання студентів.

Цей 3D принтер стане важливим інструментом для навчання майбутніх фахівців з протезування та ортезування, дозволяючи студентам здобувати практичні навички у виготовленні сучасних протезів та ортезів.

Handicap International не лише забезпечує технічну підтримку, але й планує провести тренінги з використання 3D принтера для співробітників Центру тривимірних технологій ННІ ЯО та викладачів, які будуть залучені до навчання студентів. Це дозволить фахівцям університету оволодіти новітніми методиками та передати ці знання студентам, що є важливим кроком у розвитку медичної освіти в Україні.

Кульмінацією зустрічі стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ХНМУ та Handicap International. Цей документ закріплює прагнення обох сторін до подальшої співпраці та реалізації спільних проєктів у сфері тривимірних технологій, протезування та ортезування.

Співпраця між ХНМУ та Handicap International відкриває нові горизонти для медичної освіти та реабілітації в Україні. Завдяки цій ініціативі, університет зможе не тільки забезпечити високоякісну підготовку фахівців, але й зробити вагомий внесок у покращання життя людей з ампутаціями та іншими медичними потребами.

Підтримка від Handicap International є важливим кроком у напрямку інноваційного розвитку медичної сфери у Харкові, особливо під час воєнного стану.