Реалізація меморандуму про співпрацю

Події
21.01.2026

У складних умовах сьогодення саме медицина й мистецтво здатні стати потужними чинниками відновлення фізичного та духовного здоров’я людини. З цією метою нещодавно було започатковано співпрацю між Харківським національним медичним університетом та Харківським національним університетом мистецтв імені І.П. Котляревського.

Протягом усієї історії людства мистецтво лікування і лікування мистецтвом завжди йшли пліч-о-пліч. Сьогодні ж їхній цілющий вплив особливо необхідний дітям, людям похилого віку, а також тим, хто внаслідок війни втратив власну домівку й змушений залишити рідну землю. Саме тому реалізацію співпраці між двома закладами вищої освіти було вирішено розпочати з благородної місії – підтримки внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають у гуртожитках ХНМУ.

20 січня 2026 року відбулася перша творча зустріч і концерт, під час яких прозвучали вокальні твори та композиції для бандури, гітари, фортепіано, скрипки й флейти. Свою майстерність продемонстрували студенти ХНУМ ім. І.П. Котляревського та учні Харківського державного музичного ліцею у проєкті «Дитяча філармонія Харкова».

Усі присутні мали змогу хоча б на мить відволіктися від щоденних стресів, зануритися у світ справжнього мистецтва, відчути його терапевтичну силу та отримати щиру естетичну насолоду від високого рівня виконавської майстерності.

Щиру подяку висловлюють усі, кому пощастило бути присутніми на цій творчій зустрічі, – молодим талантам, їхнім досвідченим педагогам та адміністрації закладів. Окрема подяка проректору з науково-педагогічної, творчої роботи та інноваційного розвитку ХНУМ імені І.П. Котляревського, доктору мистецтвознавства, професору Юлії Ніколаєвській за чудову організацію заходу.

Співпраця триває – тож попереду ще багато теплих і надихаючих подій.