Онлайн-курс «Реабілітація в системі охорони здоров’я: курс для лікарів»

27.05.2024

Курс створений для широкого кола фахівців, які працюють з особами з обмеженнями повсякденного функціонування, призначають реабілітаційні послуги та долучені до їх надання, а саме:

• Лікарів, які надають первинну медичну допомогу
  • Лікарів інших спеціальностей, які можуть бути долучені до надання реабілітаційної допомоги пацієнтам — дорослим та дітям
  • Адміністраторів сфери охорони здоров’я
  • Студентів та інтернів спеціальностей вищої освіти “Медицина”, “Педіатрія”, “Терапія та реабілітація”, “Медсестринство” тощо
  • Фахівців з реабілітації

На курсі ви дізнаєтеся:

• яким чином саме реабілітація визначає перспективу повернення людини після перенесеної травми або хвороби до повноцінного життя;
  • як організоване надання реабілітаційних послуг, маршрути пацієнтів та принципи реабілітації в Україні;
  • які існують ефективні практики реабілітації для дорослих та дітей з різними станами;
  • якими є поширені помилкові уявлення про реабілітацію, її заходи та роботу фахівців (і чому електрофорез та бальнеологія не є сучасними реабілітаційними техніками);
  • який внесок ви, як фахівець охорони здоров’я, можете зробити вже зараз для поліпшення обізнаності пацієнтів про реабілітацію, доступності та якості реабілітаційної допомоги.

Навчання складається з чотирьох тем:

1. Місце реабілітації у сфері охорони здоровʼя.
  2. Фахівці охорони здоров’я та їхні ролі в реабілітації.
  3. Організація надання реабілітаційної допомоги в Україні.
  4. Напрями реабілітації.

Наочні відеокейси та матеріали допоможуть вам краще зрозуміти роботу фахівців та мультидисциплінарних команд з реабілітації, легко орієнтуватися у реабілітаційних втручаннях за різних станів пацієнтів — від неврологічних і комунікативних порушень до мінно-вибухових травм.

Після успішного завершення навчання ви зможете отримати сертифікат, який дорівнює 10 балам БПР.

Запрошуємо зробити свій внесок у системне та стале підвищення якості охорони здоров’я в Україні — переходьте за посиланням на платформу Академії НСЗУ

Довідка
За цей час більш ніж 1500 лікарів зареєструвалися на курс, з яких 519 отримали свої сертифікати. Курс створено в рамках реалізації проєкту Міністерства охорони здоров’я України «Впровадження доступної та доказової реабілітації» у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олена Зеленська, за підтримки проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», що впроваджується БФ «Пацієнти України» у співпраці з Міністерством охорони здоровʼя України, Національною службою здоровʼя України, Міністерством соціальної політики України, Офісом Президента України, Радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності, ДП «Електронне здоров’я», Protez Hub, Школою реабілітаційної медицини УКУ, Всеукраїнським об’єднанням фізичних терапевтів, Українським товариством ерготерапевтів, Українським товариством терапії мови і мовлення за підтримки Швейцарії, Європейського Союзу та Nova Ukraine.