Медична освіта в хмарах: нові можливості для здобувачів та викладачів ХНМУ

ННІ ЯО
27.09.2024

У сучасному світі хмарні технології стають основою для багатьох професій, і Харківський національний медичний університет не стоїть осторонь цих змін!

Міністерство освіти і науки України разом із Google започаткували нову програму для закладів вищої та фахової передвищої освіти під назвою Google Cloud для студентів: впевнений старт кар’єри. Ця ініціатива відкриває унікальні можливості для розвитку хмарних навичок через платформу Google Cloud Skills Boost, яка безкоштовно пропонує курси за такими напрямами, як хмарна інженерія, аналітика даних, кібербезпека та генеративний штучний інтелект.

Першим кроком до впровадження хмарних технологій у медичну освіту в нашому університеті стало проведення опитування серед викладачів і здобувачів щодо виявлення їх бажання долучитися до програми. Організацію опитування та реєстрацію учасників забезпечили ННІ якості освіти ХНМУ та представники методичної комісії з інноваційних методів освітнього процесу. Усього 218 осіб виявили бажання пройти ці курси: 87,6 % із них — це здобувачі освіти, а 12,4 % — науково-педагогічні працівники.

Навчання передбачає отримання сертифікатів і цифрових бейджів від Google, що стануть важливим доповненням до професійного портфоліо студентів і викладачів. Програма надає доступ до знань, які користуються великим попитом на сучасному ринку праці.

На сьогодні першопроходьці вже успішно зареєструвалися й розпочали своє навчання, що свідчить про швидкий розвиток хмарних технологій у медичній освіті. Це ще один доказ того, що наша медична освіта трансформується, відкриваючи нові перспективи для майбутніх професіоналів у сфері охорони здоров’я.

Якщо серед тих, хто виявив бажання навчатися або почати навчання, виникли певні складнощі або потрібні підтримка й супровід, можна звертатися до кураторів цього напрямку на корпоративну скриньку am.matsko@knmu.edu.ua.

Медична освіта в ХНМУ робить упевнений крок до цифрового майбутнього!