Майстер-клас з використання ШІ у діагностиці РЗ

Кафедри
30.05.2025

28 травня 2025 р. Навчально-науково-лікувальне об’єднання «Генетика» провело перший майстер-клас, присвячений проблемі використання сучасних IT-технологій (штучного інтелекту) у повсякденній діагностичній роботі з своєчасного виявлення рідкісних захворювань.

Майстер-клас включав в себе аналіз клінічних лабораторних молекулярно-генетичних даних конкретних пацієнтів, які мали довгий шлях від першого звернення до лікаря до отримання точного діагнозу – від 5 до 15 років. Лікарі працювали із використанням не тільки досвіду колективу і сучасного світового досвіду, а із залученням комп’ютерних технологій, у тому числі ШІ, який був використаний для перевірки вірності та відповідності встановленого діагнозу. Опанування ШІ як складової діагностичного процесу генетиками Харківщини показали його ефективність, але тільки разом із лікарською майстерністю та іншими сучасними методами дослідження.

Проведення майстер-класу лікарі зустріли з ентузіазмом. У підготовці і проведенні майстер-класу взяли участь досвідчені лікарі та молоді вчені кафедри акушерства, гінекології, дитячої гінекології та медичної генетики ХНМУ та кафедри пропедевтики педіатрії (Юлія Купріянчук, Ярослав Гречанін, Дарія Школьнікова). В організації та проведенні майстер-класу взяли участь генеральна директорка КНП ХОР «МСМГЦ-ЦР(О)З» Юлія Гречаніна, медична директорка Ольга Вернігор, доцентки кафедри АГДГ та МГ Людмила Молодан, Олена Бугайова при підтримці керівництва ХНМУ.

Віримо, що ці перші кроки на Харківщині будуть підтримані і в подальшому керівництвом міста і області.