Фестиваль молодіжної науки «Медицина третього тисячоліття»

Щорічно на базі Харківського національного медичного університету проводиться Фестиваль молодіжної науки «Медицина третього тисячоліття».

В рамках фестивалю відбувається низка заходів, а саме:

1. Міжвузівська конференція молодих вчених та студентів «Медицина третього тисячоліття»

Під час Міжвузівської конференції молодих вчених та студентів «Медицина третього тисячоліття» працюють 14 наукових секцій (акушерство та гінекологія, внутрішні хвороби, клінічна медицина навколишнього середовища, нейронауки, педіатрія, медична генетика, теоретична та експериментальна медицина, хірургія, стоматологія, профілактична медицина, інфекційні хвороби, мова, культура та соціум, суспільно-гуманітарні науки). У рамках конференції відбувається також постерна секція. Постерна або стендова доповідь – доволі популярний наразі спосіб представлення матеріалу на великих наукових форумах. Завдяки стендовим доповідям учасники конференції можуть ознайомитися з великою кількість наукових праць молодих вчених.

2. Брейн-ринг молодих учених «Медицина без меж»

Також у рамках фестивалю молодіжної науки відбувається науковий брейн-ринг «Медицина без меж». Брейн ринг – це гра між командами у відповіді на питання. Гра проходить у три етапи, які відрізняються за складністю: легкий, середній та складний, де учасники мають якнайшвидше дати правильну відповідь. Перший етап включає в себе цікаві тестові питання, другий – максимально точну відповідь на питання чи відеопитання, третій – розміщення фактів у певному порядку.

3. Студентський дебатний клуб

Фестиваль молодіжної науки включає в себе дебатний клуб, у якому учасники мають змогу дискутувати на цікаві та актуальні теми сьогодення. У 2021 році темою дебатів було «Життя в онлайн – сучасна норма чи тимчасове явище». Учасники клубу досить енергійно дискутували на дану тематику, активно висловлювали свої думки та гідно їх відстоювали.

4. Молодіжне наукове стендап-шоу «Science slam»

Фінальним заходом фестивалю є Міжвузівське молодіжне наукове стендап-шоу «Science slam», де за допомогою інтелектуального гумору доповідачі розповідають про свої наукові надбання. Science Slam  – проект популяризации науки, кожен виступ триває обмежений час, як правило, не більше десяти хвилин. Виклад власного дослідження повинен бути доступним і цікавим непідготовленій аудиторії. Переможця визначають за допомогою шумоміра – за гучністю аплодисментів, у нашому випадку (онлайн) – за голосуванням аудиторії. Усі учасники та слухачі отримали масу нової інформації та відмінний настрій.

5. Школа молодого науковця «Science for everybody»

Одним з незмінних заходів у рамках фестивалю молодіжної науки «Медицини третього тисячоліття» є проведення школи молодого науковця. Учасники школи мають змогу не лише дізнатися про усі тонкощі написання наукової роботи та запоруку успішної презентації і наукового виступу, а й мають змогу відразу використати отримані знання.

6. Церемонія нагородження

Завершенням фестивалю молодіжної науки «Медицина третього тисячоліття» є наукова сесія та церемонія нагородження переможців фестивалю, які посіли призові місця в наукових секціях, брейн-ринзі та науковому стендап-шоу.