Наукова робота кафедри внутрішньої медицини №1

Науково-дослідна робота кафедри внутрішньої медицини № 1 полягає у вивченні ранніх маркерів несприятливого перебігу поєднаної патології внутрішніх органів і створення персоніфікованих стратегій лікування. Досліджуються поєднання таких захворювань, як ожиріння, цукровий діабет, неалкогольна жирова хвороба печінки, хронічний панкреатит, хронічні захворювання нирок та гіпертонічна хвороба.
З 2021 р. співробітники кафедри виконують науково-дослідну роботу «Патогенетичне обґрунтування діагностики та прогнозування фібротичних та метаболічних порушень у пацієнтів з НАЖХП на тлі гіпертонічної хвороби».
За 2016–2020 роки співробітниками кафедри було опубліковано: 18 патентів, 7 інформаційних листів, понад 80 статей у вітчизняних журналах, 50 – у журналах країн зарубіжжя та 86 – у збірках наукових праць, а також майже 1000 тез за матеріалами конференцій (серед яких 146 – на наукових заходах далекого зарубіжжя).
Результати роботи були впроваджені українськими клініками в Харкові, районах Харківської області та інших областях, таких як Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.
Кафедра бере активну участь в організації кількох українських загальнонаціональних науково-практичних конференцій, одна з яких присвячена пам’яті попереднього керівника кафедри, засновнику ДУ «Національний інститут терапії ім. акад. Л.Т. Малої НАМН України».
За цей час співробітники кафедри брали участь у розробці 14 підручників, випустили 8 монографій та 9 методичних рекомендацій для студентів. Для англомовних студентів за авторством співробітників кафедри видано сучасний підручник «Невідкладні стани в клініці внутрішніх хвороб».
Також на кафедрі проводиться підготовка PhD та докторів наук у рамках науково-дослідної роботи «Патогенетичне обґрунтування діагностики та прогнозування фібротичних та метаболічних порушень у пацієнтів з НАЖХП на тлі гіпертонічної хвороби».
На базі кафедри щорічно проходить студентська наукова конференція «Сучасний стан проблем внутрішньої медицини», а також виходить збірник тез та постерних робіт з міжнародною участю «Актуальні питання діагностики та лікування внутрішніх хвороб на прикладі клінічного випадку» для лікарів-інтернів та молодих вчених України і країн зарубіжжя.
Окрім того, викладачами кафедри на базі платформи дистанційного навчання ХНМУ в системі Moodle було створено 6 унікальних навчальних курсів для вітчизняних та іноземних студентів 6-го курсу, лікарів-інтернів та курсантів циклів ТУ «Актуальні питання кардіології» та «Актуальні питання гастроентерології».