Запрошуємо на навчання за спеціальністю «Терапія та реабілітація»

Запрошуємо на навчання за спеціальністю «Терапія та реабілітація» за ступенем «Бакалавр»

Одна з найстаріших та провідних шкіл України – Харківський національний медичний університет оголошує набір вступників на навчання за ступенем «Бакалавр» спеціальності 227 «Терапія та реабілітація», спеціалізація 227.01 «Фізична терапія» на основі повної загальної середньої освіти (11 класів) денної форми здобуття освіти. Термін навчання – 3 роки 10 міс.

Фахівці з «Терапії та реабілітації» – це передусім фахівці в галузі «Охорони здоров’я», які набули поглиблених знань в медицині, і саме тому підготовка, отримана на базі медичного університету, дозволяє їм наблизитися до клінічної медицини.

Фахівці з терапії та реабілітації допомагають людям у виявленні рухових дисфункцій та визначенні рухового потенціалу, розробляють і виконують індивідуальний план терапії та реабілітації у співпраці з іншими спеціалістами (лікарями, соціальними працівниками, психологами, вчителями, тренерами) та пацієнтом. У ХНМУ є власна університетська клініка зі спеціалізованим відділенням медичної реабілітації, оснащена сучасною фізіотерапевтичною апаратурою та обладнанням, де навчаються здобувачі вищої освіти на засадах принципів доказової реабілітаційної допомоги. Під час навчання здобувачі вищої освіти під керівництвом досвідчених фахівців клініки здійснюватимуть супровід пацієнтів, яким потрібні сучасні методи реабілітації серцево-судинних, неврологічних захворювань, патології опорно-рухового апарату та після травматичних ушкоджень голови та кінцівок.

Де працює фахівець з терапії та реабілітації?

Фахівці з терапії та реабілітації надають свої послуги у медичних закладах, навчально-реабілітаційних центрах, закладах освіти, спортивно-тренувальних центрах, спортивних командах. Згідно з діючим законодавством вони можуть обіймати такі посади:

«Асистент фахівця з фізичної терапії».
«Асистент вчителя-реабілітолога».
«Інструктор з трудової адаптації».
«Інструктор з трудової терапії».
«Інструктор з лікувальної фізкультури».
«Масажист».
«Спортивний масажист».
«Асистент вчителя з корекційної освіти».
«Інструктор-методист з виробничої гімнастики».
«Інструктор-методист з фізичної культури та спорту».

Фахівці з терапії та реабілітації працюють як незалежні практикуючі фахівці, а також в команді з іншими фахівцями сфери охорони здоров’я, дотримуючись етичних принципів Світової Конфедерації Фізичної терапії (WCPT, WFOT). Асистент фахівця з фізичної терапії може контролювати та проводити комплекси з фізичної терапії та реабілітації після первинного прийому лікаря. Він є провідним спеціалістом з відновлення, корекції та підтримки рухових функцій, тому що володіє системними знаннями у сферах серцево-судинної, дихальної, нервової та опорно-рухової систем діяльності людини.

Професійна підготовка передбачає вивчення низки дисциплін, зокрема, анатомії, фізіології людини, патанатомії, патофізіології, біохімії, основ фізичної реабілітації, фізичної реабілітації при різних захворюваннях, методики навчання основ здоров’я, діагностики та моніторингу стану здоров’я, теорії і методики фізичного виховання, основ менеджменту, маркетингу та адміністрування у фізичній реабілітації та моделі надання реабілітаційних послуг на основі міжнародних стандартів.

Ви навчитесь: вирішувати практичні та методичні проблеми корекції рухових дисфункцій людини при порушеннях діяльності опорно-рухового апарату, а також нервової, дихальної і серцево-судинної систем з використанням фізичних вправ, масажу, праце- та механотерапії під час стаціонарного й амбулаторного лікування різноманітних травм та захворювань; проводити заняття в лікувальних установах, реабілітаційних центрах та реалізовувати реабілітаційні програми за місцем проживання.


Запрошуємо на навчання за спеціальністю «Терапія та реабілітація» за ступенем «Магістр»

Одна з найстаріших та провідних шкіл України – Харківський національний медичний університет оголошує набір вступників на навчання за ступенем «Магістр» спеціальності 227 «Терапія та реабілітація», спеціалізація 227.01 «Фізична терапія» на основі ОС «Бакалавр» за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» або за напрямом 6.010203 «Здоров’я людини» (професійне спрямування «Фізична терапія») денної форми здобуття освіти (термін навчання – 1 рік 10 міс).

Фахівці з терапії та реабілітації – це передусім фахівці в галузі «Охорони здоров’я», і саме тому підготовка, отримана на базі медичного університету, дозволяє їм наблизитися до клінічної медицини. Фахівці з фізичної терапії здійснюють заходи з прискорення одужання пацієнта, збереження та підтримання хворого організму в найкращому функціональному стані, а також розробляють програму фізичної реабілітації.

У ХНМУ є власна університетська клініка зі спеціалізованим відділенням медичної реабілітації, оснащена сучасною фізіотерапевтичною апаратурою, де навчаються здобувачі вищої освіти на засадах принципів доказової реабілітаційної допомоги. Під час навчання здобувачі вищої освіти під керівництвом досвідчених фахівців клініки розроблятимуть заходи з фізичної терапії для пацієнтів, яким потрібні сучасні методи реабілітації після хірургічних втручань, серцево-судинних та неврологічних захворювань та травматичних ушкоджень голови та кінцівок.

Де працює фахівець з фізичної терапії та реабілітації?

Фахівці з фізичної терапії та реабілітації можуть виконувати свої професійні обов’язки в реабілітаційних центрах, медичних, освітніх, санаторно-курортних закладах. Згідно з діючим законодавством вони можуть обіймати такі посади:

Фахівець з фізичної терапії.
Фахівець по роботі з дітьми-інвалідами.
Інструктор оздоровчо-спортивного туризму (за видами туризму).
Інструктор із санітарної освіти.
Масажист.
Масажист спортивний.
Інструктор-методист з виробничої гімнастики.
Інструктор-методист з фізичної культури та спорту.
Інструктор-методист спортивної школи.
Інструктор-методист тренажерного комплексу (залу).
Фітнес-тренер.

Фахівці з терапії та реабілітації працюють як незалежні практикуючі фахівці, а також у команді з іншими фахівцями сфери охорони здоров’я, дотримуючись етичних принципів Світової Конфедерації Фізичної терапії (WCPT). Фізичній терапевт може самостійно призначати комплекси з фізичної терапії. Після первинного прийому лікаря він є провідним спеціалістом з відновлення, корекції та підтримки рухових функцій, тому що володіє системними знаннями у сфері рухової діяльності людини.

Професійна підготовка передбачає: вивчення фізичної реабілітації при різних захворюваннях, основ менеджменту та соціальної реабілітації, сучасних інноваційних методів реабілітації; вивчення міжнародного досвіду організації застосування фізичної терапії в охороні здоров’я, діагностики та моніторингу стану здоров’я, теорії і методики фізичного виховання, організації діяльності реабілітаційних закладів та ін.

Ви навчитесь: вирішувати практичні та методичні проблеми корекції рухових дисфункцій людини при порушеннях діяльності опорно-рухового апарату, нервової, дихальної і серцево-судинної систем з використанням фізичних вправ, масажу, праце- та механотерапії під час стаціонарного та амбулаторного лікування різноманітних травм та захворювань; проводити заняття у лікувальних установах, реабілітаційних центрах та реалізовувати реабілітаційні програми за місцем проживання.

Адреса Приймальної комісії:
пр. Науки, 4, м. Харків, 61022, Україна (вхід з вул. Літературна)
тел.: (057) 707-73-28, 705-07-20,
моб. тел. (098) 211-34-83
e-mail: priem@knmu.edu.ua
web: knmu.edu.ua