Запрошуємо на навчання за спеціальністю «Медсестринство»

Одна з найстаріших та провідних шкіл України – Харківський національний медичний університет оголошує набір студентів на навчання за ступенем «Бакалавр» та «Магістр» зі спеціальності «Медсестринство». Навчання за ступенем «Бакалавр» здійснюється на базі освіти ОПС «Фаховий молодший бакалавр», ОКР «Молодший спеціаліст» на денній та заочній формах здобуття освіти (термін навчання – 10 міс та 1 рік 10 міс). Навчання за ступенем «Магістр» здійснюється на базі освіти ступеня «Бакалавр» за спеціальністю «Медсестринство» («Сестринська справа») на заочній формі здобуття освіти.

Фахівці зі спеціальності «Медсестринство» – це передусім люди, на яких базується вся первинна медична допомога.

У медицині все розпочинається саме з медичної сестри – вона не лише надає першу медичну допомогу хворому, здійснює маніпуляції та процедури, цілодобово чергує біля пацієнта, але в багатьох випадках заміняє собою лікаря, особливо у сільській місцевості, де завжди є гостра нестача висококваліфікованих фахівців. Коли мова йде про медичнe допомогу населенню, про її доступність та якість – хто, як не медична сестра, знаходиться найближче до людей?

Яку підготовку отримують і де працюють фахівці зі спеціальності «Медсестринство»?

Професійна підготовка бакалаврів передбачає отримання теоретичних знань і практичних навичок у таких сферах: інфекційна клініка; акушерство та гінекологія; внутрішня медицина; педіатрія; професійна патологія. Медсестра-бакалавр здатна виконувати управлінські функції, зокрема, проводити профілактику та просвітницьку роботу серед населення, насамперед в команді з лікарем, а також самостійно виконувати його призначення.

Переваги після отримання диплома «Бакалавра»: можливість працювати головною медичною сестрою лікарні або старшою медичною сестрою відділення.

Професійна підготовка магістрів передбачає вивчення психології праці, медичної психології, медичного і судового законодавства, основ педагогіки. Особлива увага приділяється таким актуальним дисциплінам, як менеджмент та економіка, медичне і фармакологічне товарознавство, інфекційний контроль, паліативна та хоспісна допомога.

Переваги після отримання диплома «Магістра»:

  • можливість працювати у лікувальних установах заступником головного лікаря з медсестринства;
  • можливість працювати викладачем медичних коледжів, університетів за спеціальністю «Медсестринство».

Вагомим чинником при виборі даної професії є високий попит на неї не лише в Україні, але й за кордоном. Наприклад, у країнах ЄС є десятки тисяч вакансій для медсестер, дана спеціальність користується надзвичайним попитом і цінується працедавцями.

Адреса Приймальної комісії:
пр. Науки, 4, м. Харків, 61022, Україна (вхід з вул. Літературна)
тел.: (057) 707-73-28, 705-07-20,
моб. тел. (098) 211-34-83
e-mail: priem@knmu.edu.ua
web: knmu.edu.ua