Післядипломна освіта на кафедрі гігієни та екології №2

Куратор груп інтернів по кафедрі гігієни та екології № 2 – асистент Біличенко Н.П.

На кафедрі гігієни та екології № 2 проводиться підготовка наукових кадрів, які навчаються в однорічній інтернатурі зі спеціальності «Загальна гігієна» випускників вищого медичного закладу освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації.

При роботі з лікарями-iнтернами на кафедрі керуються типовим навчальним планом і програмою інтернатури випускників вищих медичних навчальних закладів освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації зі спеціальності «Загальна гігієна», розробленими згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 81 від 23 лютого 2005 р.

На кафедрі створені методичні розробки практичних занять, тези лекцій, перелік практичних навичок та рекомендованої літератури. На їх основі, а також виходячи з Типового плану та результатів перевірки початкового рівня знань, інтерни розробляють індивідуальні плани роботи на кафедрі прикріплення та базах стажування.

Інтерни опановують форми i методи органiзацiйно-методичної роботи лікаря, планування та звітність роботи, аналіз залежності стану здоров’я дитячого населення від факторів зовнішнього середовища, розробку санiтарно-оздоровчих заходів.

Навчальні кімнати для занять лікарів-інтернів укомплектовані проєкційною апаратурою, наглядними посібниками та методичними матеріалами. На кафедрі є 10 комп`ютерів R-line, які використовуються в навчальних цілях для роботи над сучасними тестовими програмами, розробленими МОЗ України для лікарів-інтернів з гігієнічних дисциплін, що значно збільшує обсяг тренувальних занять та покращує рівень підготовки інтернів. У 2020 р. для роботи зі здобувачами освіти на кафедру придбано 3 дошки інтерактивні керамічні 1800×1250 (з програмним забезпеченням), 3 компактних мультимедійних системних блоки з кріпленням на монітор, рідкокристалічний короткофокусний проектор (16:10; LCD; 3800 ANSI) та ін.

Протягом всього періоду навчання інтерни поетапно опановують практичні навички щодо складання планів роботи відповідних відділень, опрацювання законодавчих документів, заповнення обліково-звітної документації та статистичної обробки даних для підготовки документів по нормуванню факторів навколишнього середовища, умов виховання, навчання, фізичного розвитку, стану здоров’я дитячого населення; принципи проведення та організації гігієнічних, оздоровчих заходів, що попереджують негативну дію факторів зовнішнього середовища; надання гігієнічної оцінки впливу факторів навколишнього середовища на здоров’я населення, що знайшло своє відображення в науково-практичних роботах.

Базою стажування для проведення заочного циклу навчання є ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України». Інтерни мають можливість у повному обсязі ознайомитися із сучасними методами дослідження, взяти участь у проведенні моніторингу, в експертизі предметів дитячого вжитку, продуктів харчування. Керівниками інтернів у ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» є досвідчені, висококваліфіковані лікарі-гігієністи, які мають вищу та першу категорії за фахом.

Атестація лікарів-інтернів на визначення знань та практичних навичок здійснюється згідно з наказом ХНМУ № 27-інт від 12.05.2021 р. «Про проведення атестації на визначення знань та практичних навичок у лікарів-інтернів, які закінчують 1–3-річну інтернатуру».

Затверджена екзаменаційна комісія для прийому державних іспитів із загальної гігієни у лікарів-інтернів у такому складі:

Голова комісії – д.мед.н., професор Завгородній І.В.

Секретар комісії – к.мед.н., доцент Філатова Н.М.

Члени комісії:

Проректор з науково-педагогічної роботи ХНМУ, к.мед.н., доцент Лещина І.В.

Директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ХНМУ д.мед.н. В’юн В.В.

В.о. завідувача кафедри гігієни та екології № 2 к.мед.н., доцент Сидоренко М.О.

Доцент кафедри гігієни та екології № 2, к.мед.н. Перцев Д.П.

В.о. генерального директора ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» Махота Л.С.

Завідувачка організаційного відділу ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» Антоненко Н.М.

Попередньо лікарі-інтерни проходять комп`ютерний контроль знань на базі Навчально-наукового інституту якості освіти ХНМУ.

На кафедрі гігієни та екології № 2 організовано щорічне проходження циклу ТУ «Вибрані питання харчування здорової та хворої людини».