Заходи, присвячені тижню громадського здоров’я

15.05.2024

14 травня 2024 р. у поліклінічному відділенні КНП «Нововодолазька центральна лікарня» проводились заходи для населення, присвячені Європейському тижню громадського здоровʼя. Цього року тиждень громадського здоровʼя, що триває з 13 по 17 травня, співпав із Європейським тижнем обізнаності про психічне здоровʼя та Національним тижнем запобігання розладам внаслідок вживання психоактивних речовин.

Фахівці кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я ХНМУ та ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» прочитали лекцію про поведінкові фактори ризику неінфекційних хвороб, у тому числі спричинених ментальними розладами та зловживанням психоактивними речовинами для пацієнтів та медичного персоналу закладу. Були висвітлені питання щодо принципів здорового та збалансованого харчування, впливу фізичної активності на організм, профілактики серцево-судинних захворювань, у тому числі артеріальної гіпертензії, інфаркту, інсульту та надання домедичної допомоги при появі їх перших симптомів.

Крім того, проводилось анкетування населення для оцінки залежності від тютюну, ризику розвитку інсульту, туберкульозу, роз’яснювальна робота щодо профілактики холери, туберкульозу, сказу, важливості дотримання правил особистої гігієни, споживання якісної води для профілактики кишкових інфекцій та вірусного гепатиту А. Окремо фахівці наголосили на важливості профілактичних щеплень проти таких небезпечних інфекцій, як дифтерія, правець, поліомієліт, кір, краснуха, сказ.

На заході працювали медичні працівники поліклінічного відділення КНП «Нововодолазька центральна лікарня», які проводили вимірювання артеріального тиску та дослідження рівню цукру в крові.