Візит до Литовського університету наук здоров’я

26.11.2021

Представники ХНМУ – професорка Олена Ріга, асистент Олександр Онікієнко та PhD-аспірантка Наталя Орлова 18–20 листопада 2021 року відвідали Литовський університет наук здоров’я в м. Каунас (Литовська Республіка). Подорож відбулася завдяки запрошенню професоки Департаменту дитячої реабілітації Audrone Рrasauskiene, яка була ознайомлена з національним звітом «Behind the mask of care. A report based on the results of the situation analysis of baby homes in Ukraine» (співавтор Олена Ріга).

Мета візиту – налагодження наукового та академічного співробітництва у галузі педіатрії розвитку й педіатричної паліативної допомоги, покращання викладання педіатрії розвитку та педіатричної паліативної допомоги студентам Харківського національного медичного університету, лікарям-слухачам циклу післядипломного удосконалення «Педіатричні аспекти паліативної допомоги». А також покращання надання послуг дітям с інвалідністю, які перебувають на реабілітації на клінічній базі Харківського національного медичного університету «Регіональний клінічний центр медичної реабілітації і паліативної допомоги дітям «Гіппократ»».

Під час візиту відбулося знайомство з роботою Дитячого реабілітаційного центру університетської клініки, відвідування педіатричних відділень університетської клініки та знайомство з освітніми програмами Литовського університету наук здоров’я в педіатричній галузі, обговорення із професоркою кафедри дитячої реабілітації Audrone Рrasauskiene питань сумісного наукового співробітництва, академічного співробітництва.

Результатами візиту стало налагодження академічного співробітництва між Харківським національним медичним університетом та Литовським університетом наук здоров’я – отримано програми підготовки лікарів з педіатрії та їхні силабуси та запрошення професорки Audrone Рrasauskiene в якості лектора.