Відбувся Всесвітній конгрес істориків

Події
19.09.2022

15–18 вересня в колишній столиці Молдовського князівства історичному місті Ясси, Румунія, відбувся 48-й Конгрес Всесвітнього товариства історії медицини (ISHM).
У заході взяли участь понад 300 науковців з 27 держав усіх континентів світу, окрім росії та білорусі. Харківський національний медичний університет на Конгресі представляли професор Ігор Робак та Володимир Альков.

Цей науковий форум – найбільш представницький з-поміж подібних івентів, а участь у ньому – найпочесніша для сучасного історика медицини. Від нашого вишу доповідь, присвячену 170-річчю видатного українського хірурга-новатора, науковця і педагога А.Г. Подрєза (1852–1900), підготували співробітники катедри суспільних наук професор Ігор Робак та доцент Володимир Альков.

Так, Володимир Альков оприлюднив промову безпосередньо в конгресовій залі. Крім того, він очолив секцію, присвячену науковим відкриттям, особам та інституціям в історії медицини. У ході спілкування з колегами зав’язана широка географія нових наукових контактів, а матеріали, що вийдуть друком найближчим часом, стануть солідним базисом для подальшого розвитку вибіркових навчальних компонентів катедри суспільних наук.

Організатори Конгресу солідаризувалися з народом України, що героїчно відстоює свою Батьківщину, висловили сподівання на продовження співпраці та запросили представників ХНМУ на анонсовану конференцію Товариства в Панамі влітку наступного року.