Відбулася заочна конференція щодо фізичної активності

10.05.2022

6 травня 2022 року на кафедрі фізичного виховання та здоров’я відбулася ІІІ Науково-практична заочна конференція з міжнародною участю «Фізична активність та якість життя людини», присвячена пам’яті В.А. Бляха – засновника та першого завідувача кафедри фізичної культури в Харківському медичному інституті (1928–1936 рр.). У роботі наукового заходу взяли участь більше 100 представників 6 закладів вищої освіти.

Підготовка до конференції була розпочата ще в лютому, оскільки згідно з Планом роботи кафедри на 2021–2022 навчальний рік вона мала відбутися 16–17 березня. Російське вторгнення в Україну зруйнувало плани і робота була призупинена. Однак, незважаючи на жодні перепони, в квітні викладачі на засіданні кафедри запропонували провести конференцію під гаслом «Продовжуємо навчання – продовжуємо життя!». Це рішення знайшло гарячу підтримку і серед учасників нашого університету, і серед учасників інших вишів.

Заради безпеки кожного учасника конференції оргкомітет запропонував провести захід в заочному форматі. Так, автори відправляли на електронну адресу свої наукові роботи та відео доповіді, записані на камеру телефона, ноутбука, планшета в зручний та безпечний для них час. А вже оргкомітет монтував готовий відеоролик доповіді разом із презентацією. Кращі доповіді розміщені в збірнику конференції.

Відкрив конференцію завідувач кафедри Вячеслав Шутєєв, який звернувся до учасників зі словами: «Шановні колеги, викладачі, студенти! 24 лютого 2022 року РФ цинічно та жорстоко напала на Україну. Сьогодні в нашій країні триває невпинна боротьба за свободу та життя всіх українців. Ми вклоняємось ЗСУ, ми вклоняємось кожному, хто боронить нас та нашу землю!». Також попри  вкрай важкі обставини він привітав учасників із початком конференції та побажав їм плідної роботи.

В усних, постерних доповідях та наукових роботах учасників форуму були висвітлені актуальні питання щодо впровадження в освіту сучасних технологій, спрямованих на збереження здоров’я, та популяризації здорового способу життя, особливості формування інтересу та мотивації до занять фізичною культурою.

Наприкінці заходу були підведені підсумки конференції та прийняті рекомендації, одна з них – провести наступну науково-практичну конференцію на кафедрі фізичного виховання та здоров’я в очній формі в листопаді 2022 року.