Учасниці наукового гуртка взяли участь у форумі

20.05.2024

Попри складні умови праці під час воєнного стану в Україні, на кафедрі епідеміології ХНМУ продовжується робота студентського наукового гуртка. Здобувачі освіти досліджують актуальні питання епідеміології як інфекційних, так і неінфекційних хвороб.

Остання подія, в якій взяли участь гуртківці кафедри – це VII Міжнародна конференція молодих учених «Харківський природничий форум», яка відбулася 16–17 травня 2024 р. У заході взяли участь здобувачки освіти ІІІ медичного факультету Анна Попова та Катерина Ліннік, які представили доповідь на тему «Епідеміологія посттравматичного стресового розладу у студентів Харківського національного медичного університету під час військового стану» (науковий керівник – асистентка кафедри епідеміології Ольга Монакова).

У роботі представлене дослідження поширеності розладів психічного здоров’я, зокрема посттравматичного стресового розладу (ПТСР), серед студентів ХНМУ під час війни в Україні. Було проаналізовано вплив військової агресії рф на ментальне здоров’я студентів, а саме загострення наявних психічних розладів і зростання рівня тривожності, депресії, порушень сну та інших симптомів ПТСР. За результатами онлайн-анкетування на платформі Google Forms встановлено, що більшість студентів пережили травмуючі події і мають симптоми ПТСР, хоча лише невелика частина з них зверталася за професійною допомогою. Саме тому вкрай важливо при перших підозрах на будь-який психічний розлад вчасно звернутися за допомогою до працівників первинного рівня медичної допомоги. Це забезпечить раннє виявлення та лікування психічних розладів.

Доповідачки підкреслили, що для цього необхідно посилити підготовку сімейних лікарів та лікарів інших профілів щодо розпізнавання психічних хвороб та їх подальшого лікування. Толерантне ставлення до осіб, що страждають на ПТСР, також є невід’ємною складовою лікування та реабілітації.