Святкування Дня Василя в ХНМУ

14.01.2022

14 січня українці відзначають День святого Василя, а також день Меланки і Старий Новий рік. Тож студенти ХНМУ долучилися до привітань, дотримуючись усіх старовинних традицій щодо святкування.

Довідка

Святий Василь народився на території сучасної Туреччини в місті Кесарія в 329 р. у знатній родині та отримав гарну освіту. У зрілому віці він став аскетом і священником, а незадовго до смерті – єпископом Кесарії.

Святий Василь закликав народ любити ближніх, допомагати біднякам і відкидати єресь. Він прославився як автор безлічі богословських текстів і законодавець чернецтва.

Хлопчики і чоловіки 14 січня посівають: ходять по домівках, розсипають зерно і бажають здоров’я господарям. Дівчата, особливо незаміжні, 14 січня проводили ворожіння. У церкві у Василів день проводяться богослужіння та літургії.