8 травня - День пам’яті і примирення

Шановні колеги!

8 травня уся Європа відзначає День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом. Цей захід присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939–1945 років і завжди викликає неоднозначні почуття – поєднання світлої радості та гіркого суму. Ми знаємо, якою високою ціною дісталася нам перемога, та схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя за свободу та гідність. Цей день – пам’ять про страшні події, нагадування про те, що в жодному разі не можна вирішувати політичні та дипломатичні проблеми військовим шляхом.

На жаль, гасло «Ніколи знову» не має жодного значення для країни, що вирішила повторити жахливі події Другої світової війни. Цього року ми не можемо відзначати цей день як завжди, адже зараз Україна знаходиться у стані активної боротьби з агресором, який посягнув на нашу демократію. Кожного дня наші захисники та мирні громадяни наближують країну до перемоги, навіть ціною власного життя. І як би не було нам складно, ми вистоїмо, адже ця війна за нашу землю, свободу, гідність, демократію та європейські цінності.

Медичний університет робить усе можливе, щоб допомогти країні у ці важкі часи. Наші викладачі, співробітники та студенти – активні волонтери, які допомагають мирному населенню та ЗСУ. Дехто цілодобово працює у швидкій допомозі та в лікарнях, рятуючи життя пораненим. Колектив ЗВО налагодив дистанційне навчання для вітчизняних та іноземних студентів, щоб навіть у такі складні часи наші здобувачі освіти мали змогу отримувати знання. Ми робимо все можливе для покращання життя нашого рідного Харкова. Також нас підтримують наші партнери – ми дякуємо кожному з них.

Увесь світ бачить, що зараз відбувається в Україні. Росія як країна-агресор обов’язково буде покарана і відповість за кожен злочин, скоєний на нашій землі. Зовсім скоро ми будемо відзначати свій День перемоги. Тримаймося! Усе буде Україна!

Ректор університету Валерій Капустник