Робота кафедри на час дії воєнного стану в Україні

11.05.2022

Воєнні дії на території України внесли свої корективи в усі сфери життєдіяльності країни, у тому числі й в освітній процес. З 24 березня в Харківському національному медичному університеті освітній процес було призупинено, його учасники вимушені були залишити місце навчання, робоче місце, місце проживання. Із самого початку війни в країні співробітники кафедри загальної та клінічної патофізіології ім. Д.О. Альперна постійно підтримували контакти один з одним. Упродовж незапланованих канікул вони контактували зі здобувачами освіти, використовуючи мобільний зв’язок, Viber, Telegram, Messenger, корпоративну пошту та ін. У цей складний для всіх час викладачам кафедри особливо приємно було отримувати листи підтримки від англомовних здобувачів освіти, які знаходилися у безпеці в своїх країнах.

21 березня в університеті було відновлено освітній процес у дистанційному режимі, який в умовах воєнного стану є найбільш безпечним та оптимальним для всіх його учасників. Усі співробітники кафедри активно долучилися до освітнього процесу, адже мали відповідну техніку, інтернет-покриття та досвід. Викладачі обов’язково враховують можливості та умови, в яких знаходяться здобувачі освіти, тому серед україномовних студентів використовується переважно асинхронна модель освітньої взаємодії, а серед англомовних студентів – синхронна модель. В освітньому процесі викладачі переважно застосовують такі платформи дистанційного навчання, як Moodle, Zoom, Google meet, Google classroom. На кафедрі оцінювання рівня знань здобувачів освіти відбувається комплексно шляхом їх тестування в Moodle, опитування під час дискусій та аналізу письмових робіт, які вони надсилають викладачам на корпоративну пошту, Viber, Telegram або Messenger.

Не дивлячись на складні умови, співробітники кафедри займаються науковою роботою. Так, проф. Михайло Мирошниченко, проф. Олена Павлова, очний аспірант Євгенія Лук’янова взяли участь у роботі міжнародної наукової конференції, яка проходила в Латвії з 25 по 26 березня. На даному науковому заході проф. Михайло Мирошниченко зробив усну доповідь на тему: «Морфологічні особливості місцевих імунних реакцій в плацентах жінок, які перехворіли на COVID-19 на ранніх термінах гестації».

З лютого по квітень місяць 2022 року співробітники кафедри пройшли реєстрацію та підготували тези з метою участі в 10 наукових заходах (конференціях, конгресах), які будуть проводитися в Україні або поза її межами.

Публікаційна активність співробітників кафедри залишається на належному рівні.

Отже, в умовах воєнного стану в Україні співробітники кафедри загальної та клінічної патофізіології ім. Д.О. Альперна активно працюють та виконують свої функціональні обов’язки, що націлені на підготовку висококваліфікованих фахівців, які вкрай необхідні як в умовах війни, так і для відновлення країни після перемоги; формування позитивного іміджу нашої аlma mater.