Круглий стіл зі студентами-бакалаврами

25.12.2023

8 грудня 2023 р. відбувся круглий стіл «Видатні вчені-хіміки України» для студентів-бакалаврів І і ІІІ курсів, які навчаються в ХНМУ за спеціальністю «Технологія медичної діагностики та лікування». До уваги присутніх було представлено надзвичайно цікаві, змістовні, чудово ілюстровані доповіді про вітчизняних фізиків-хіміків Л.В. Писаржевського, В.А. Ройтера, Г.І. Голодець, видатних хіміків-органіків В.Д. Орлова, П.О. Петюніна, хіміків-фундаторів Української фармації М.О. Валяшка, В.П. Черних, біохіміка О.В. Палладіна, автора вчення про геохімію В.І. Вернадського та інших.

Особлива атмосфера, яка склалася під час заходу, сприяла реалізації творчих здібностей здобувачів освіти. Студенти підготували яскраві мультимедійні презентації, емоційно висвітлювали біографічні дані, цікаві факти з життя наших українських вчених, їх внесок в хімічну світову науку.

Дружній атмосфері сприяли спогади Ганни Сирової, Валентини Петюніної, Олени Савельєвої про тих вчених-хіміків, яких вони особисто знали, у яких вчилися. Ганна Сирова прочитала власний вірш «Я буду там, де бути я повинна», присвячений нашій випускниці, медикині Владиславі Черних, яка 28 грудня 2022 року у віці 28 років героїчно загинула під Бахмутом при виконанні бойового завдання.

Так ми відповідаємо на військову агресію проти нашої країни: пишаємось нашими воїнами, вченими, студентами і викладачами, працюємо, навчаємо та навчаємось, підтримуємо один одного і наші Збройні сили. Впевнено ідемо до нашої Перемоги!