21 лютого – День рідної мови

21.02.2022

Рідна мова – важливий елемент культурної та національної свідомості людини. Це не просто засіб спілкування, а й історія народу, його світогляд. Мова – це найсильніший інструмент розвитку нашого матеріального й духовного спадку. Саме тому 21 лютого кожного року ми святкуємо Міжнародний День рідної мови.

Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) відзначають, починаючи з 2000 року. Свято було проголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року.

ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи, адже близько половині із 6000 розмовних мов світу нині загрожує зникнення. Також організація вважає, що свято стане важливим кроком до визнання необхідності захистити різноманіття культур і зберегти повагу до мови як показника культури.

Студенти нашого університету також долучилися до святкування Дня рідної мови та взяли участь у творчих заходах, приурочених до цієї дати.

Довідка.

Дата для Дня рідної мови була вибрана на згадку про трагічні події, що сталися в Бангладеші 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію, присвячену захисту своєї рідної мови бенгалі – молодь вимагала визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеші стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови.